Paryż, Teheran, Nowy Jork - znamy lokacje w Battlefield 3

Walki na ulicach miast zawsze budzą najwięcej emocji. Battlefield 3 podkręci je do granic możliwości zabierając nas na ulice takich metropolii jak Paryż, Teheran czy Nowy Jork. Bad Company zdążyło zaostrzyć apetyt na porządną sieciową strzelaninę: teraz szykuje się prawdziwa uczta dla fanów wirtualnej wojaczki.

Jak informuje producent Battlefield 3, najważniejszymi lokacjami w grze będą wspomniane wcześniej miasta: Paryż, Teheran i Nowy Jork. Teheran został dodatkowo potwierdzony przez Alana Kertza, Lead Gameplay Desginera, która publikuje sporo ciekawych informacji za pomocą Twittera. Ujawnia on, że Battlefield 3, będzie miał podobny system zaznaczania wrogów, jaki widzieliśmy w Bad Company 2. Gracz, który ujrzy wroga, będzie mógł go jednym kliknięciem oznaczyć dla reszty zespołu. Szczegóły działania tego systemu nie zostały jednak jeszcze ujawnione. "Na oznaczonych przeciwników może spadać bomba z kosmicznego działa orbitalnego" - żartuje Kertz.

Wiemy również, że będzie możliwe czołganie się, jednak aby wyeliminować nienaturalne skakanie, niemożliwe będzie czołganie się w powietrzu. Na pociski mają oddziaływać wszystkie prawa fizyki, co trzeba brać pod uwagę, zwłaszcza przy strzelaniu z dużych odległości. Z Bad Company 2 ma zostać również przeszczepiony system nieśmiertelników. Oczywiście będzie można zabić wroga nożem i zabrać jego nieśmiertelnik, ale póki co nie zdradzono jakie bonusy będą z tego płynęły.

Kertz zaznaczył również, że trzeba będzie uważać aby nie ostrzelać własnych jednostek - opcja friendly fire zostanie udostępniona. Twórca Battlefield 3 zaznacza również, że "Call of Duty nie pokonasz próbując się do niego upodobnić, ale będąc od niego lepszym". Po takiej zapowiedzi pozostaje wierzyć, że tym razem dostaniemy do rąk świetnie dopracowaną grę, która da tyle frajdy co pierwsze części serii.