Pasek od Microsoftu

Należący do Microsoftu serwis MSN udostępnił darmowy pasek narzędzi, integrujący się z przeglądarką Internet Explorer. MSN Toolbar umożliwia m.in. przeprowadzenie wyszukiwania z poziomu przeglądarki, na pasku umieszczono również skróty do usług MSN - m.in. systemu poczty Hotmail, komunikatora MSN Messenger oraz spersonalizowanej strony głównej portalu MSN (My MSN).

Dodatkowo, MSN Toolbar wyposażony został w opcję Highlight Viewer (polega ona na zaznaczeniu na znalezionej za pośrednictwem wyszukiwarki stronie szukanych słów) oraz blokadę pop-up'ów.

Pasek na razie dostępny jest w wersji beta - terminu udostępnienia finalnej wersji na razie nie podano, aczkolwiek przedstawiciele MSN zapewniają, że użytkownicy, którzy zainstalują dodatek, nie będą musieli śledzić procesu udostępniania kolejnych jego wersji (program będzie uaktualniał się automatycznie).

Po zainstalowaniu, MSN Toolbar pojawia się pod polem adresowym przeglądarki. Dodatek jest więc bardzo podobny to innych tego typu programów, oferowanych m.in. przez serwisy Google oraz Yahoo - tym bardziej, że oferuje podobną funkcjonalność.

Pasek do pobrania z serwisu FTP PC World On-line:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2704/MSN.Toolbar.1.0.1322.0.Beta.html

Więcej informacji:

http://toolbar.msn.com