Patch My PC - zawsze najnowsze wersje aplikacji

Patch My PC to narzędzie, za pomocą którego użytkownik może sprawdzić, czy są dostępne nowe wersje używanych przez niego programów i aplikacji.

Narzędzie to bada przede wszystkim aktualizacje najpopularniejszych, jak Flash Player, Java, Quicktime czy Firefox. Aktualnie na liście programów do automatycznego sprawdzania znajduje się ponad setka pozycji, w tym pakiety kodeków K-Lite, Daemon Tools, WinAMP, iTunes czy OpenOffice. Aby sprawdzić, czy są nowe wersje aplikacji, wystarczy włączyć Patch My PC - w jego okienku wyświetlony zostaje spis programów wykrytych w systemie. Nazwy programów, które mają aktualne wersje, pokazane są w kolorze zielonym, na czerwono zaś te wymagające aktualizacji.

Patch My PC posiada liczne opcje konfiguracyjne, które pozwalają na dodanie do listy sprawdzanych konkretnego programu lub też usunięcie go z niej. Istnieją także opcje związane z samym systemem, jak np. włączanie i wyłączanie elementów uruchamianych wraz z systemem czy deinstalator aplikacji. Ponieważ Patch My PC dostępny jest za darmo w pełnej wersji, każdy może sprawdzić jego funkcjonalność. Najnowsze wydanie programu, oznaczone numerem 2.6.0.1, można pobrać z tej strony. Niestety, brak polskiej wersji językowej.