Patchowy wtorek Microsoftu - tym razem cztery ważne łaty

W najbliższy wtorek, 9 września, firma z Redmond udostępni do pobrania wrześniowy pakiet uaktualnień dla swoich produktów. W ramach aktualizacji przygotowano cztery patche łatające krytyczne luki w Windows, Office i Windows Media Playerze 11 (luki te mogłyby zostać wykorzystane do zdalnego uruchomienia niebezpiecznych programów na zaatakowanym komputerze).

Cztery łatki, określone mianem krytycznych, to znacznie mniej, niż Microsoft udostępnił w sierpniu. Jak pamiętamy, w drugi wtorek sierpnia br. opublikowane zostało aż 12 łatek, z czego 7 nadano status krytycznych.

Najnowszy biuletyn adresowany dla systemu Windows odnosi się jednak nie tylko do samego systemu operacyjnego, ale również do innych aplikacji, w tym Internet Explorera, .NET Framework, Office, SQL Servera i Visual Studio. Jeden z patchy łata błąd w Windows Media Encoderze, darmowej aplikacji służącej m.in. do konwersji materiału audio-wideo do formatów Windows Media; można pobrać też łatkę przeznaczoną wyłącznie dla pakietu aplikacji biurowych Office. Ostatnia z aktualizacji, przeznaczona dla 11. wersji odtwarzacza multimedialnego Microsoftu, miała zaś pierwotnie ukazać się w ubiegłym miesiącu, ale jej publikacja została wstrzymana.

Więcej informacji o najnowszym pakiecie łatek znaleźć można na stronie producenta.

Począwszy od października 2008 r. firma z Redmond rozpocznie procedurę wcześniejszego udostępniania informacji technicznych dotyczących uaktualnień producentom oprogramowania zabezpieczającego komputery.


Zobacz również