Patent Apple na technologię produkcji "zakrzywionych czujników dotykowych"

Apple ostatnim uzyskanym patentem wydaje się potwierdzać, że w spekulacjach mówiących o zegarku iWatch dysponującym zakrzywionym ekranem może być sporo prawdy...

Firma Apple uzyskała patent o numerze 8,603,574, o którym warto wspomnieć, ponieważ dotyczy technologii wytwarzania "zakrzywionych czujników dotykowych", które mogłyby znaleźć zastosowanie m.in. przy produkcji wyświetlaczy, touchpadów i myszek. Technologia ta zakłada, że wspomniane czujniki cechowałaby doskonała powierzchnia nie zdeformowana przez pojawiające się w procesie produkcji wypaczenia lub deformacje podłoża.

Dlaczego ten paten jest taki ważny?

Dlatego, że stanowi kolejny element układanki zdającej się nieuchronnie prowadzić do budowy "inteligentnego" zegarka iWatch, który od wielu miesięcy pojawia w różnych spekulacjach. Wcześniejsze jej elementy to:

- patent na nową metodę produkcji zakrzywionych wyświetlaczy (poprzez podgrzanie tafli szkła i ukształtowanie jej za pomocą specjalnych wałków)

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [19.10.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

- patent na produkcję zakrzywionych baterii

Apple może więc faktycznie pokusić się o budowę zegarka, który w odróżnieniu od konkurencji (np. Galaxy Gear) będzie cechował naprawdę niesamowity design bazujący na zakrzywionym wyświetlaczu. Ponadto nie zapominajmy też o spekulacjach mówiących o dysponującym zakrzywionym ekranem smartfonie iPhone 6...

Patent Apple na technologię produkcji "zakrzywionych czujników dotykowych"

iPhone 6 - koncept