Pathfinder: Wrath of the Righteous po polsku? Jest na to szansa

Pojawiła się szansa na to, że w przyszłości zagramy w Pathfinder: Wrath of the Righteous po polsku.

fot. Owlcat Games

Pathfinder: Wrath of the Righteous zadebiutował na rynku wczoraj. Ten klasyczny RPG zbiera świetne oceny wśród recenzentów na całym świecie. Możecie się także zapoznać z naszą opinią na temat gry. Wśród rodzimych graczy pojawiło się jednak sporo krytycznych głosów. Powodem jest brak polskiej lokalizacji.

Na Steamie powstał specjalny temat dotyczący braku naszego rodzimego języka w najnowszej produkcji Owlcat Games. Wielu graczy pisało wprost, że niemożność zagrania po polsku jest głównym powodem braku zakupu gry. Możemy przeczytać m.in.:

Dobrze znam angielski, ale w grach RPG jest bardzo dużo czytania. Czytanie ściany tekstu po angielsku zamiast dobrej zabawy może zmęczyć... zwłaszcza za 45 dolarów.

Głosów w tej sprawie pojawiło się na tyle dużo, że do całej sprawy odniósł się przedstawiciel META Publishing, czyli współwydawca gry.

Zobacz również:

  • Pathfinder: Wrath of the Righteous otrzymało dwa darmowe DLC

Jeśli chodzi o tłumaczenia gier, tak jak kilka osób wspomniało, proces jest bardzo kosztowny i czasochłonny.

Poza kosztami poszukiwania dobrego tłumacza, praca z lokalizacją nie kończy się wraz z dostarczeniem tekstu, tak jak w przypadku artykułu na stronę X.

Po dostarczeniu tekstu inny pracownik musi go dodać do gry, inny przeprowadzić kontrolę jakości i po kilku lub nawet większej ilości poprawek lokalizacja jest dopiero gotowa. Tłumaczenie również musi zostać sprawdzone przez inną osobę, która płynnie posługuje się danym językiem, co generuje dodatkowe koszty i wymaga czasu.

Z tego powodu w tej chwili nie planujemy kolejnych lokalizacji. Oczywiście może się to zmienić w przyszłości.

Co prawda nie w najbliższym czasie, ale istnieje jakaś szansa, że w przyszłości będziemy mogli zagrać w Pathfinder: Wrath of the Righteous po polsku.

Zobacz także: Diablo 2 Resurrected - Amazonka pokazuje moc na zwiastunie