Patoh: sprzętowe... P2P

Firma Patoh oficjalnie wprowadziła do swojej oferty dysk sieciowy RochiP2P-250 LinkStation, wyposażony w obsługę najpopularniejszych protokołów peer-to-peer - m.in. eDonkey2000, Overnet, FastTrack, FileTP, Kad oraz Bittorrent. Urządzenie może więc pobierać pliki z P2P bez pośrednictwa komputera - wystarczy podłączyć je do Sieci.

Dysk LinkStation może zmagazynować do 250 GB danych. Urządzenie wyposażono w standardowy port sieciowy, a także w 4 złącza USB, które umożliwiają łatwe podłączenie go do komputera PC.

Patoh: sprzętowe... P2P

Patoh RochiP2P-250

Najnowszy produkt firmy Patoh dostarczany jest wraz z pakietem oprogramowania, które umożliwia m.in. wyszukiwanie plików w sieciach P2P, inicjowanie pobierania, a także wykonywania regularnych back-upów oprogramowania. LinkStation ma także wbudowany printserver.

Cenę urządzenia ustalono na 300 euro - na stronie firmy już można składać zamówienia. Co ciekawe, z uwagi na ostatnie działania amerykańskich władz, skierowane przeciwko sieciom P2P, Patoh nie zamierza wprowadzać urządzenia do sprzedaży w USA.

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.