Patriot prezentuje nowy dysk SSD M.2 PCIe Gen4 x4 - P400

Patriot, producent pamięci, SSD i innych rozwiązań z zakresu magazynowania danych, prezentuje P400. Nowy dysk PCIe Gen4 x 4 NVMe w formacie M.2 2280 może pochwalić się niezwykle cienkim profilem, dzięki czemu idealnie sprawdzi się nie tylko w komputerach stacjonarnych, ale i laptopach, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona.

Patriot nie udostępnił szczegółowych danych o budowie nośnika. Wspomina tylko, że dysk bazuje on na nowoczesnym kontrolerze i wysokiej jakości kościach pamięci NAND flash. P400 ma oferować losowy odczyt 4K do 620 tys. IOPS oraz zapis do 550 tys. IOPS. Sekwencyjny odczyt i zapis to odpowiednio 5000 MB/s i 4800 MB/s, co przekłada się na szybsze działanie komputera - od rozruchu systemu po responsywność podczas ładowania gier lub aplikacji.

Utrzymanie wysokiej wydajności i stabilności jest możliwe tylko przy niskich temperaturach dysku, dlatego P400 jest wyposażony w grafenowy radiator, który według producenta ma skutecznie rozpraszać ciepło podczas intensywnego użytkowania. Udoskonalona osłona termiczna ma zapewniać lepsze rozpraszanie temperatury, co przekłada się na niezrównaną wydajność podczas intensywnego użytkowania.

Zobacz również:

  • Czym różnią się dyski SSD NVMe, M.2 i SATA? [PORADNIK]
  • Recenzja: Rekordów to on nie bije, ale i tak jest szybki - Patriot P400
  • Najlepsze dyski SSD 2022. Który dysk SSD kupić? [RANKING]
Patriot prezentuje nowy dysk SSD M.2 PCIe Gen4 x4 - P400

Wspierany przez 3-letnią gwarancję producenta, dysk Patriot P400 jest niezawodnym wyborem dla entuzjastów PC, zapalonych graczy, twórców treści i profesjonalistów zajmujących się renderowaniem animacji, którzy wymagają ultraszybkiego uruchamiania i natychmiastowego dostępu do danych w celu uzyskania najwyższej produktywności. P400 jest oferowany w wersjach o pojemności 512 GB i 1 TB. Dysk są już dostępne u dystrybutorów i partnerów firmy Patriot.

Sugerowane ceny producenta prezentują się następująco:

  • 512 GB - 429 zł
  • 1 TB - 699 zł
Patriot prezentuje nowy dysk SSD M.2 PCIe Gen4 x4 - P400