Patrz i ucz się

PC Show and Tell to nowa usługa firmy KnowledgeView, umożliwiająca naukę obsługi programów komputerowych przez Internet.

Większość osób szybciej uczy się poprzez obserwację, jak należy wykonać daną czynność, niż czytając książki. Dlatego firma KnowledgeView udostępniła w Internecie, całkowicie bezpłatnie, kilkuminutowe, instruktażowe filmy pokazujące, jak należy obsługiwać programy komputerowe. W trakcie nauki użytkownik ogląda na monitorze komputera film prezentujący sposób obsługi konkretnego programu, a wszystkie ruchy myszką, polecenia oraz reakcje komputera wyjaśnia i komentuje lektor.

Strona PC Show and Tell została uruchomiona 1 października br. i od tego czasu już 250 tys. osób pobrało plug-iny (około 1,5 MB), umożliwiające oglądanie prezentacji. Samo pobieranie filmów nie jest czasochłonne, są bowiem one skompresowane i zajmują 50-300 KB. Według zapewnień firmy KVI, jest już dostępnych 10 tys. przykładów (tutorials), wyjaśniających obsługęą ponad 60 programów. Na temat Windows 98 przygotowano 398 filmów. W zbiorach znalazły się też prezentacje na temat ICQ 99b, Netmeeting, przeglądarek internetowych, programów antywirusowych i pakietów Microsoftu i Lotusa (bez Approche'a i Accessa, które mają się wkrótce pojawić). Codziennie dodawanych jest ok. 300 filmów - w najbliższym czasie będą to prezentacje wyjaśniające działanie programów ScanDisk, Photoshop i pakietu Corela.

Więcej informacji: www.pcshowandtell.com/