Pay-per-song dla Europy

Ruszył kolejny internetowy sklep muzyczny w systemie pay-per-song. Korzystać z serwisu mogą użytkownicy Windows Media Player 9.

W sklepie czeka 200 tys. tytułów należących przede wszystkim do 5 największych koncernów płytowych. Przewidywana cena jednego pobrania jednego utworu to około 0,75 GBP, całego albumu natomiast 7,99 GBP. Zarejestrowani użytkownicy mogą liczyć na promocje.

Serwis to wspólne przedsięwzięcie Microsoftu i firmy Tiscali. Wciąż nie jest do końca jasne czy pobrane utwory będzie można wypalać na płytach oraz przegrywać na pamięci przenośne, na co pozwala uruchomiona przez Apple usługa iTunes.

Starszy analityk z Jupiter Research, Mark Mulligan podkreśla, że apetyt Microsoftu na podbój europejskiego rynku cyfrowej muzyki może ostudzić Komisja Europejska. Przypomina fakt, że Komisja Europejska na początku sierpnia zagroziła Microsoftowi gigantyczną grzywną za monopolistyczne praktyki i być może rozważy nakazanie koncernowi wydzielenie WMP 9 z systemu Windows.

Usługa jest dostępna dla mieszkańców Europy Zachodniej. Połączenie ze sklepem uzyskuje się poprzez kliknięcie na "Usługi specjalne" w pasku zadań Windows Media Player 9.