PayPal: Polacy mądrzejsi od innych nacji. Wymusili zmianę systemu doładowań

PayPal zmieni tryb “błyskawicznych doładowań”. Tylko dla Polaków.

Kilka tygodni temu PayPal szukając sposobu na większe zyski zmienił dostawcę “błyskawicznych doładowań” zastępując firmę Blue Media tańszą firmą Trustly. W efekcie zmianie uległ też tryb doładowania konta. Użytkownikom zaczęło się pojawiać okno, w którym wymagane było podanie loginu, hasła oraz jednorazowego kodu z SMS do bankowości internetowej. Zmuszani oni byli do podawania wrażliwych danych na stronie, która nie należy do banku. Eksperci uznali, że jest to przykład oficjalnej praktyki phishingowej.

Gdy o sprawie zrobiło się głośno firma Trustly wydała uspokajające oświadczenie, w którym podkreślała, jak bardzo bezpieczna jest jej usługa. Nie zmieniło to jednak nastawienia klientów PayPala, którzy zaczęli rezygnować z “błyskawicznych doładowań”, co, jak się właśnie dowiadujemy, przyniosło rozwiązanie problemu.

"Metodę zasilania, którą zaoferowaliśmy w Polsce, jednocześnie wprowadziliśmy na kilku rynkach. Jednak tylko w Polsce spotkała się ona z negatywnym przyjęciem. Głos użytkowników jest dla nas bardzo ważny. Dlatego za kilka dni firma Trustly, z którą współpracujemy przy zasileniach, dostosuje usługę do wymogów polskich klientów" - zapowiedział Matt Komorowski z PayPala.

Jak widać Polacy okazali się tutaj bardziej roztropni od mieszkańców innych krajów widząc zagrożenie płynące z nowego trybu doładowań konta.