PayPal: internauci, unikajcie Safari!

PayPal opublikował listę przeglądarek, które zdaniem firmy gwarantują internautom wysoki poziom bezpieczeństwa. Znalazł się na niej m.in. Internet Explorer 7, zabrakło natomiast Safari. W sprawie aplikacji Apple wypowiedział się nawet jeden z pracowników firmy.

Stworzona przez PayPala lista ma pomóc użytkownikom w wyborze właściwej aplikacji do surfowania, ale również do wykonywania transakcji online. Znalazły się na niej Internet Explorer 7, Internet Explorer 8 (gdy się pojawi), Mozilla Firefox 2, Mozilla Firefox 3 i Opera.

Przeglądarka Apple nie znalazła się na liście, gdyż "jej twórcy zostali w tyle z punktu widzenia tego, co powinni zrobić, by chronić swych użytkowników". Zdaje się, że aplikacja odpadła w przedbiegach, bo nie zaimplementowano w niej zabezpieczeń przed phishingiem i obsługi certyfikatów EV. Safari obsługuje wyłącznie SSL - i to wszystko.

Zobacz również:

Swe ostrzeżenie PayPal kieruje przede wszystkim do użytkowników systemu Mac OS X oraz posiadaczy iPhone'a, gdzie Safari stanowi jedyną przeglądarkę dostępną tuż po pierwszym uruchomieniu sprzętu (patrz też artykuł: "Okna kontra koty").