PayPal.me, czyli nowa usługa szybkich płatności online

PayPal to funkcjonująca od wielu lat platforma płatności online. Jej twórcy ogłosili właśnie wprowadzenie nowej usługi o nazwie PayPal.me. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można wysyłać pieniądze i odbierać płatności od użytkowników indywidualnych w bardzo prosty sposób.

Twórcy platformy PayPal przygotowali nowe rozwiązanie dla użytkowników indywidualnych. Dzięki nowej usłudze każda osoba z zarejestrowanym kontem w usłudze będzie mogła wygenerować własny unikalny adres URL w domenie PayPal.me, który będzie połączony bezpośrednio z kontem użytkownika.

Dzięki oparciu płatności o link użytkownicy będą mogli poprosić o wpłaty za pomocą wiadomości e-mail, dowolnego komunikatora internetowego. Link można wysłać nawet SMS-em. Odbiorca wiadomości z takim adresem strony internetowej będzie mógł za jej pośrednictwem wpłacić pieniądze na konto PayPal danego użytkownika.

PayPal.me, czyli nowa usługa szybkich płatności online

PayPal.me to nowa usługa płatności internetowych

Osoba wpłacająca pieniądze na konto użytkownika, który wygenerował link w domenie PayPal.me, musi posiadać własne konto w serwisie PayPal. Usługa została udostępniona pilotażowo użytkownikom z 18-tu krajów. Na liście obok Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Norwegii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii znalazła się Polska.

Twórcy PayPal.me chcą, aby z usługi korzystały osoby prywatne do rozliczeń za drobne wydatki. Dzięki temu można zebrać od znajomych środki na kupno wspólnego prezentu lub rozliczyć się za wspólny obiad w restauracji, za który zapłaciła tylko jedna osoba.