PayPal.me, czyli nowa usługa szybkich płatności online

PayPal to funkcjonująca od wielu lat platforma płatności online. Jej twórcy ogłosili właśnie wprowadzenie nowej usługi o nazwie PayPal.me. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można wysyłać pieniądze i odbierać płatności od użytkowników indywidualnych w bardzo prosty sposób.

Twórcy platformy PayPal przygotowali nowe rozwiązanie dla użytkowników indywidualnych. Dzięki nowej usłudze każda osoba z zarejestrowanym kontem w usłudze będzie mogła wygenerować własny unikalny adres URL w domenie PayPal.me, który będzie połączony bezpośrednio z kontem użytkownika.

Dzięki oparciu płatności o link użytkownicy będą mogli poprosić o wpłaty za pomocą wiadomości e-mail, dowolnego komunikatora internetowego. Link można wysłać nawet SMS-em. Odbiorca wiadomości z takim adresem strony internetowej będzie mógł za jej pośrednictwem wpłacić pieniądze na konto PayPal danego użytkownika.

Zobacz również:

  • 35 000 kont PayPal zaatakowanych - czy Twoje także?
PayPal.me, czyli nowa usługa szybkich płatności online

PayPal.me to nowa usługa płatności internetowych

Osoba wpłacająca pieniądze na konto użytkownika, który wygenerował link w domenie PayPal.me, musi posiadać własne konto w serwisie PayPal. Usługa została udostępniona pilotażowo użytkownikom z 18-tu krajów. Na liście obok Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Norwegii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii znalazła się Polska.

Twórcy PayPal.me chcą, aby z usługi korzystały osoby prywatne do rozliczeń za drobne wydatki. Dzięki temu można zebrać od znajomych środki na kupno wspólnego prezentu lub rozliczyć się za wspólny obiad w restauracji, za który zapłaciła tylko jedna osoba.