PayPal wyprzedza Microsoft jako ulubiony cel ataków phishingowych

Raport bezpieczeństwa firmy Vade Secure podaje, że w trzecim kwartale 2019 roku PayPal wyprzedził Microsoft i stał się ulubionym celem kampanii phishingowych.

Cyberprzestępcy nadal atakują Microsoft i Office 365, jednak liczba kampanii przeciwko PayPalowi wzrosła o prawie 70% w ciągu trzeciego kwartału, podczas gdy kampanie przeciwko Microsoftowi rosły wolniej. Zainteresowanie PayPalem, który ma 286 milionów aktywnych kont użytkowników, jest łatwe do zrozumienia, ponieważ utrata danych uwierzytelniających zwykle się szybko zwraca. Większość ludzi ma dołączone karty kredytowe lub przynajmniej karty połączone z kontem PayPal, więc złodziej może szybko przelać środki.

PayPal wyprzedza Microsoft jako ulubiony cel ataków phishingowych

Office 365 również celem ataków, ponieważ osoby atakujące mogą wykorzystać inne dane uwierzytelniające dla tej usługi. Nie chodzi o korzystanie z czyjegoś pakietu biurowego, ale uzyskanie dostępu do biura i kont e-mail. Gdy atakujący przejmie kontrolę nad pocztą e-mail, ścieżka będzie otwarta również na inne usługi online.

Najnowsze dane z APWG pokazują, że aktywność phishingowa osiągnęła nowy rekord w 2019 r. i nie wykazuje oznak spowolnienia. Dlatego warto się odpowiednio zabezpieczyć. Zobacz nasze rankingi:

Źródło: Bitdefender