PayPass gra Vabank z Kolporterem

Do końca maja w sieci saloników Kolportera można wygrać nagrody w loterii Vabank. Mogą z niej wziąć udział wszyscy, którzy za zakupy zapłacą kartami zbliżeniowymi MasterCard PayPass.

Kolporter propaguje szybkie płatności realizowane za pomocą kart zbliżeniowych. Za zakupy powyżej 5 zł dokonane w salonikach prasowych Kolportera właściciele kart MasterCard PayPass lub Maestro PayPass otrzymają zdrapki loterii Vabank. Można w niej wygrać nawet 60 tys. złotych.

Wdrażanie czytników obsługujących karty zbliżeniowe działające w technologii PayPass w salonikach Kolportera rozpoczęto w połowie ubiegłego roku.

Karta bezstykowa umożliwia płatności do kwoty 50 zł. Aby dokonać płatności wystarczy przybliżyć ją do terminalu. Nie ma konieczności podawania kodu PIN czy autoryzowania transakcji podpisem.

Po raz pierwszy technologię płatności kartami zbliżeniowymi wprowadzono w USA w 2002 r. Cztery lata później można było dokonać nimi płatności w Wielkiej Brytanii i Turcji. Pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził do swojej oferty karty zbliżeniowe był BZ WBK. Obecnie wydaje je już osiem banków.

Bezstykowe transakcje można przeprowadzać także za pośrednictwem kart płatniczych wydanych przez organizację Visa. W tym przypadku noszą one nazwę payWave.

Ideę działania kart zbliżeniowych PayPass przestawiliśmy w artykule "Karty bezstykowe - rewolucja w płatnościach".