Październikowa aktualizacja Windows 10 ponownie udostępniona. Podobno już bez błędów

Po ponad miesiącu testów październikowa duża aktualizacja Windows 10 o numerze 1809 (Windows 10 October 2018 Update) wycofana ze względu na poważne błędy, ponownie została udostępniona użytkownikom. Microsoft zapowiada, że wszelkie problemy zostały usunięte.

Windows 10. Fot. Pixabay

Początek października okazał się mocno pechowy dla koncernu z Redmond. Tuż po rozpoczęciu dystrybucji aktualizacji Windows 10 o numerze 1809, znanej pod nazwą Windows 10 October 2018 Update, zaczęły napływać niepokojące sygnały. Najnowsze wydanie systemu w określonych okolicznościach kasowało pliki użytkowników. Koncern zdecydował się wycofać aktualizację i po naprawieniu błędów przekazać ją do ponownego testowania.

Ostatnie problemy zmusiły przedstawicieli Microsoftu do wystosowania specjalnego oświadczenia. Na oficjalnym blogu Windows zapewniają oni, że jakość najnowszej odsłony październikowej aktualizacji została wyraźnie podniesiona względem poprzednika. Powodem usterek jest gigantyczna skala przedsięwzięcia. Wśród 700 mln komputerów z Windows 10 da się wyróżnić aż 16 mln unikalnych konfiguracji sprzętowych, z którymi muszą zmierzyć się deweloperzy systemu.

Zobacz również:

  • Halo Infinite - pokaz gry już dziś. Sprawdź, jak oglądać
  • Xbox Series X z kolejnym rekordem. Microsoft chwali się wynikami konsoli

Czytaj też: Problemy z październikową aktualizacją Windows 10. Niektórym poznikały dane z dysków

Tym razem aktualizacja Windows 10 o numerze 1809 (Windows 10 October 2018 Update) wprowadzana jest stopniowo i minie zapewne nieco czasu, zanim wyłapie ją mechanizm Windows Update. W ten sposób koncern chce uchronić użytkowników przed ewentualnymi dalszymi kłopotami, zmieniając przy okazji swoje podejście do kwestii kontroli jakości i rozwiązywania problemów. Nie ulega wątpliwości, że takie zmiany są potrzebne. Koncern z Redmond ma za sobą wyjątkowo trudny rok.