"Pearl Harbor" przebojem

"Pearl Harbor" wydane na DVD w USA bije kolejne rekordy rynkowe. W ciągu pierwszego tygodnia sprzedano 3,7 mln egzemplarzy dwupłytowego wydania, które w Polsce pojawi się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Dwupłytowa edycja "Pearl Harbor" w reżyserii Michaela Baya z Benem Affleckiem, Josh Hartnett i Kate Beckinsale odnosi w USA sukces komercyjny. W ciągu pierwszego tygodnia sprzedano 3,7 mln egzemplarzy. Interesujący wydaje się fakt, że płyty bez praw do wypożyczalni na DVD osiągnęły wynik 3,7 mln, a VHS - 3,3 mln.

"Grinch - Świąt nie będzie", którego w ciągu pierwszego tygodnia kupiono 3,5 mln, został zdeklasowany przez megaprodukcję Michaela Baya. Tym niemniej w sumie zarobił więcej. "Pearl Harbor" zarobiło w ciągu pierwszego tygodnia 130 mln USD, kiedy "Grinch - Świąt nie będzie" w takim samym okresie osiągnął 140 mln.

Zobacz również:

  • Netflix - najlepsze horrory, które obejrzysz w 2023 roku [MARZEC]
  • Jaki film na Walentynki 2023? Pomysły na kinowy seans we dwoje

Są już pierwsze pogłoski dotyczące wydania w regionie 2, które prawdopodobnie będzie udźwiękowione w Dolby Digital Surround Ex. W Polsce premiera została przewidziana na 30 stycznia. Zarówno data, jak i szczegóły wydania zostaną potwierdzone przez dystrybutora w przyszłym tygodniu.