Pecet lepszy od Hi-Fi

Creative Labs zaprezentował kartę dźwiękową nowej generacji - SoundBlaster Audigy2. Zdaniem producenta, nowa wersja popularnej karty ma w pełni wykorzystać możliwości 24-bitowych przetworników A/C, co umożliwi uzyskanie dźwięku o najwyższej jakości, przewyższającej niejednokrotnie wysokiej klasy sprzęt Hi-Fi.

Nowe karty oparte są na procesorach Audigy Audio, pozwalających na odtwarzanie 24-bitowego dźwięku przy maksymalnym próbkowaniu 192 kHz oraz jego zapisywanie z częstotliwością próbkowania wynoszącą 96 kHz. Stosunek sygnału do szumu zwiększono w porównaniu z poprzednią wersją Audigy o 6 dB. Teraz jego wartość wynosi aż 106 dB. Pasmo przenoszenia wynosi 10 Hz - 46 kHz.

SoundBlaster Audigy2 pozwala na dekodowanie sześciokanałowego dźwięku z DVD, radzi sobie również z Dolby Digital EX 6.1 oraz z certyfikowanym przez Lucas Films standardem THX.

Nowe Audigy oferuje również szereg dodatkowych udogodnień, jak np. usuwanie trzasków z plików .MP3 i .wav czy funkcja SVM (Smart Volume Management), automatycznie wyrównująca poziom głośności odtwarzanych plików audio. Procesor Audigy obsługuje także standard EAX Advanced HD, pozwalający na generowanie takich, stosowanych głównie w grach, efektów pzrestrzennych, jak np. Environment Morphing, Environment Panning, Environment Reflections czy Environment Filtering.

Na razie nie wiadomo, kiedy Audigy2 pojawi się na polskim rynku. W USA cena karty wynosi 129 USD, zaś za wersję Platinum (wyposażoną w dodatkowy, montowany z przodu komputera panel z dodatkowymi złączami i potencjometrami oraz pilota) trzeba zapłacić o 70 USD więcej.

Więcej informacji:

http://www.creative.com