Pecet na żetony

Japońska firma Digital Vox zaprezentowała urządzenie o nazwie Bulkhead PC, czyli komputer na monety. Będzie on montowany w obiektach użyteczności publicznej i na ulicach - każdy, kto wrzuci do niego monetę o odpowiednim nominale, będzie mógł przez pewien czas np. surfować po Internecie czy "chatować" ze znajomymi.

Zasada działania Bulkhead PC jest prosta: po uiszczeniu opłaty na pewien czas uruchomi się system operacyjny i użytkownik będzie mógł korzystać z zainstalowanego na komputerze oprogramowania - np. przeglądarki internetowej, edytora tekstu czy programu pocztowego.

Pecet na żetony
Digital Vox zapewnia, że monety nie będą jedyną formą płacenie za korzystanie z "ulicznego" komputera - możliwe będzie również korzystanie z kart kredytowych czy kart pre-paid. By wyeliminować konieczność częstych interwencji obsługi, wszystkie komputery będą zarządzane centralnie, zaś większość usterek będzie można usuwać zdalnie.

Zobacz również:

  • Dying Light 2 Stay Human - gdzie kupić najtaniej? Przegląd ofert
  • Jak sprawdzić moc zasilacza komputerowego [PORADNIK]

We wszystkich Bulkhead PC zainstalowany zostanie firewall, który ma uniemożliwić wykorzystanie komputerów np. do włamań - z uwagi na anonimowość użytkowników, ataki takie byłyby praktycznie nie do wytropienia.