Pecet nie do "sfałszowania"

Program ComputerWatermark 1.0 ma dość nietypowe zastosowanie - zostawia w komputerze niewidoczną wizytówkę, która może pomóc w zidentyfikowaniu naszej własności, np. w przypadku kradzieży.

Program działa na zasadzie kreatora, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności tworzymy naszą wizytówkę. Może ona zawierać dowolne informacje tekstowe, które mogą posłużyć później do ustalenia prawowitego właściciela komputera.

Drugi polega na wybraniu dysków, na których zostanie umieszczony "znak wodny". Trzeci krok jest już w pełni automatyczny - program zapełnia całą wolną przestrzeń wybranych dysków naszą wizytówką. Dane zostają zapisane na dyskach, ale informacja o nich nie trafia do tablicy alokacji plików, dzięki czemu jest niewidoczna zarówno dla użytkownika, jak i dla systemu operacyjnego (przestrzeń ta nadal będzie traktowana jako wolna). Jej odczytanie wymaga odpowiednich narzędzi programowych.

ComputerWatermark 1.0 może działać pod Windows 95/98/Me/NT/2000 oraz XP. Pobrać program można w 30-dniowej wersji trial (rejestracja 15 USD).

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1291