Pecet ochroniarz

Program Homewatcher 2.0 przekształca peceta wyposażonego w kamerę internetową w mały system alarmowy. Korzystając z kamery co kilka sekund wykonuje zdjęcie pomieszczenia, a następnie porównuje ich zawartość ze sobą.

Jeśli w pomieszczeniu zajdą jakieś zmiany – np. w polu widzenia kamery pojawi się sylwetka człowieka - system uruchomi procedurę alarmową. Może odtworzyć plik dźwiękowy lub wysłać e-maila zawierającego wykonane zdjęcie.

W obecnej wersji Homewatcher może obsługiwać do 16 kamer internetowych (wymaga odpowiedniego przełącznika), został wyposażony w webserver umożliwiający zdalny dostęp do programu oraz oferuje rozszerzone zestaw funkcji do przeglądania zebranych danych, np. zdjęć wykonanych parę tygodni wcześniej.

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie Homewatcher 2.0 jest wykonywanie zdjęć poklatkowych, (np. co 60 sek), pozwalających obserwować powolne procesy, jak np. wzrost roślin.

Program jest kompatybilny z Windows 95/98/ME/NT/2000/XP. Jego cena wynosi 25 USD. Wersję shareware można pobrać z naszego działu FTP.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/0707.html