Pecet też mebel

O tym, że komputer to cichy "zabójca", wiadomo nie od dziś. Zbyt długie przesiadywanie przed monitorem lub niewłaściwie skonfigurowane środowisko pracy mogą być (i są) przyczynami wielu mniej lub bardziej poważnych schorzeń i urazów. Firma Steelcase przygotowała jednak remedium na te bolączki - biurko komputerowe zintegrowane z bieżnią - Walkstation. Nie ma co jednak liczyć - przynajmniej na razie - na możliwość uprawiania joggingu w trakcie pracy z pecetem. Bieżnia może działać z maksymalną prędkością ok. 3 km/h, zadyszka więc nikomu nie grozi. Mimo to zapewnia spalanie dodatkowych kalorii, lepsze dotlenienie organizmu, a co za tym idzie - wydajniejszą pracę mózgu. Dołączona do zestawu konsola podaje informacje o liczbie spalonych kalorii oraz przebytym dystansie.

Pecet też mebel

Nie oszukujmy się jednak - nie da się w ten sposób długo pracować (lepsze zastosowanie tego wynalazku widzimy np. w grach). Aby uniknąć konieczności ustawicznego demontażu bieżni i przesuwania fotela w ofercie producenta znajduje się model Sit-to-Walkstation, ułatwiający zmianę pozycji z siedzącej na stojącą lub odwrotnie.

Piękności ze świata PC

Dla większości użytkowników "pecetów" komputer jest tylko narzędziem i jego wygląd nie ma większego znaczenia. Są jednak tacy, dla których to, jak prezentuje się ich maszyna jest niemniej ważne od jej wydajności. Kiedyś tacy esteci skazani byli głównie na własną inwencję i zdolności rodem z zajęć praktyczno-technicznych, jednak z czasem producenci zorientowali się, jak ważny jest odpowiedni "design" (pierwszą firmą, która dostrzegła ten trend był, zdaje się, Apple). Dziś wybór komputerów, które są nie tylko wydajne, ale także ładne, jest spory. Niektóre z nich wyglądają naprawdę fantastycznie i w niczym nie przypominają zwykłych, szaroburych skrzynek, które stoją pod biurkami większości użytkowników PC.

Czytaj więcej...

Więcej informacji: Steelcase