Pecet w roku 2008, czyli co nowego w IT

Kieszonkowe prezentacje

Oglądanie filmu na telefonie komórkowym to koszmar. Nawet jeśli znajdziesz program, który cię interesuje, niewielki ekran pozbawi cię całej przyjemności. Wkrótce jednak pojawią się kieszonkowe projektory, dzięki którym zobaczysz obraz we właściwych rozmiarach.

O co chodzi?

Firma Microvision opracowała projektory Pico, które wykorzystują technologię skanowania światłem do prezentacji dużego, pełnokolorowego obrazu. Dzięki pojedynczej diodzie laserowej, wirującemu lusterku, odpowiednim układom optycznym i oprogramowaniu możliwe jest wyświetlenie na płaskiej powierzchni kolorowego obrazu o przekątnej 120 cali. Projektory są na tyle małe, że można je zamontować w telefonach komórkowych.

Pico Microvision

Pico Microvision

Kiedy się pojawi?

Microvision podpisało odpowiednią umowę z Motorolą i pierwszy telefon komórkowy z wbudowanym projektorem Pico powinien znaleźć się w sklepach w 2009 roku. Jednak przed końcem roku 2008 ujrzymy projektory wbudowane w pecety i konsole do gier. Projektor zwiększy cenę konsoli o 200 USD, a telefon komórkowy z Pico będzie droższy o 150 dolarów od urządzenia bez projektora.

Ciąg dalszy nastąpi...

Opracowano na podstawie tekstu "Your PC in 2008 and Beyond" Roberta Strohmeyera, dziennikarza PC World.