Pecet za 23 USD

IBM i Lycos oferują w pełni wyposażony komputer i dożywotni bezpłatny dostęp do Internetu w zamian za niewielką miesięczną opłatę.

IBM i Lycos ogłosiły w czwartek promocję skierowaną do indywidualnych użytkowników i małych firm. Chętni do skorzystania z oferty otrzymają w pełni wyposażony komputer IBM Aptiva oraz dożywotni dostęp do Internetu w zamian za podpisanie 4-letniej umowy, w czasie której będą musieli uiszczać miesięczną opłatę w wysokości 23 USD. Promocją objęto USA tylko poprzez witrynę internetową IBM-a oraz specjalną linię telefoniczną. Użytkownicy otrzymują komputer z procesorem Celeron 533 MHz, 64 MB RAM, dyskiem twardym 4,3 GB, napędem CD-ROM oraz modemem. Klienci zainteresowani bardziej wydajnym komputerem mogą otrzymać zaawansowany model IBM Aptiva wyposażony w procesor Celeron 566 MHz, 128 MB RAM, 10 GB dysk twardy. Każdy z oferowanych systemów ma 15-calowy monitor, roczną gwarancję i pakiet oprogramowania zawierający Windows 98 Second Edition i Lotus Smart Suite Millennium.

Z komputerem otrzymuje się darmowy dostęp do Internetu poprzez 1stUp.com. Dostęp jest sponsorowany, dla użytkownika więc oznaczać to będzie stałą obecność baneru reklamowego w czasie połączenia z Internetem. Witryna My Lycos Homepage jest automatyczną stroną startową przy korzystaniu z sieci. Na mocy umowy IBM i Lycos będą dzielić się zyskami z reklam. Firmy podały także, iż w nadchodzących miesiącach planują przedstawić inne oferty skierowane zarówno dla firm, jak i użytkowników indywidualnych.


Zobacz również