Pecetowa nagrywarka Blu-ray od LG

LG Electronics dołącza do grona firm oferujących nagrywarki dysków Blu-ray do komputerów PC. Południowokoreański koncern zamierza wprowadzić do sprzedaży tego typu urządzenie jeszcze w sierpniu.

Początkowo model nagrywarki będzie dostępny tylko w Korei, ale plany LG zakładają premierę urządzenia w Europie już we wrześniu br. Na tle innych, zapowiedzianych już przez konkurencję nagrywarek Blu-ray dla PC, propozycję LG należy uznać za model dla klientów z zasobniejszym portfelem (jej cenę ustalono na ok. 945 dolarów w Korei). Producent zamierza też sprzedawać komputer stacjonarny z wbudowanym napędem - konfiguracja tej maszyny obejmuje dwurdzeniowy procesor Pentrium D945 (3,4 GHz), 1 GB pamięci RAM oraz HDD o pojemności 320 GB.

Pecetowa nagrywarka Blu-ray od LG

Rodzina produktów firmy LG wykorzystujących technologię Blu-ray - komputer, nośnik, odtwarzacz stacjonarny i napęd komputerowy

Nagrywarka będzie mogła zapisywać dane na krążkach BD z maksymalną prędkością 4x.

Przypomnijmy, że wśród innych produktów związanych z technologią Blu-ray w ofercie LG znajduje się co najmniej jeden model stacjonarnego odtwarzacza płyt BD (ma on trafić na rynek pod koniec roku) oraz nośniki sygnowane logo firmy.

Pecetowa nagrywarka Blu-ray od LG

Odtwarzacz płyt Blu-ray marki LG

Koncern nie ma za to sprecyzowanych planów odnośnie napędu obsługującego płyty HD DVD, prace nad którym ogłosił w marcu 2006 r.