Pecety Della sprzedawane z muzyką i filmami

Dell porozumiał się z wytwórnią fonograficzną Universal Music Group w sprawie umieszczania na dyskach nowych komputerów pakietów plików muzycznych. Cena peceta, w zależności od liczebności zestawu nagrań, ma w ten sposób wzrosnąć o 25 lub 45 dolarów.

Pakiety muzyczne liczyć będą 50 lub 100 piosenek z katalogu wytwórni Universal. Dostępnych jest obecnie sześć zestawów tematycznych, oferujących m.in. klasykę rocka, utwory bluesowe, numery "1" z list przebojów, itp. Z zestawów nie będą mogli korzystać klienci decydujący się na zakup modelu peceta stacjonarnego XPS One lub laptopa Inspiron Mini 9. Nie są one dostępne również dla użytkowników systemów Linux oraz 64-bitowych wydań Windows XP i Visty. Nagrania zapisane są w formacie MP3 bez DRM.

To nie wszystko - chętni będą mogli zamówić sobie wybraną kolekcję filmową (m.in. zestaw komedii, trylogię Matrix, trylogię Spiderman czy też pakiet komedii romantycznych). Usługa jest dostępna w wyniku umowy zawartej pomiędzy Dellem a wypożyczalnią/sklepem wideo online - CinemaNow. Filmy, w przeciwieństwie do muzyki, będą zabezpieczone mechanizmem Windows Media DRM, jednak Dell zapewnia, że będzie można je odtwarzać na innych urządzeniach elektronicznych.

Dostęp do pozycji filmowych i muzycznych możliwy będzie za pośrednictwem paska Dell Dock, pod ikonami Muzyka i Filmy. Producent już zapowiada systematyczne poszerzanie i odświeżanie multimedialnej oferty.

Wysłaliśmy zapytanie do polskiego oddziału koncernu, czy podobny krok planowany jest na rodzimym rynku. Czekamy na odpowiedź.

Więcej informacji: Dell


Zobacz również