Peerflix - koniec testów, zacznijmy zarabiać

Po trwających ponad rok beta testach, ruszyła wreszcie finalna wersja usługi Peerflix, umożliwiajacej legalne nabywanie i redystrybucję filmów na płytach DVD.

Peerflix nie sprzedaje filmów, a jedynie umożliwia zarejestrowanym użytkownikom wymianę nośników (film można kupić w serwisie Amazon.com, do którego prowadzą stosowne łącza na stronie serwisu). Aby w pełni korzystać z oferowanych przez Peerflix możliwości, trzeba się zarejestrować. Członkostwo kosztuje 4,95 USD (w cenę wliczono zakup pięciu dowolnie wybranych filmów). Koszt "transakcji" to - podobnie jak w przypadku muzyki w sklepie internetowym iTunes - 99 centów oraz koszty wysyłki pocztą (ok. 37 centów za znaczek).

Poza tym, użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów (np. miesięcznej opłaty subskrypcyjnej), a nabyte nośniki może wymienić z innym zarejestrowanym użytkownikiem Peerfliksa.

Jednostką płatniczą usługi jest "peerbux", który ma równoważyć różnice w wartości różnych walut, używanych do opłacania kosztów wysyłki płyt. Przykładowo - rozszerzone, 4-płytowe wydanie Władcy Pierścieni: Powrót Króla, kosztuje 4 "peerbuksy". Jak informują właściciele firmy, do tej pory zyskała ona ponad 40 tys. zarejestrowanych użytkowników. Firma w przyszłości zamierza rozszerzyć asortyment oferowanych produktów na płyty Audio CD i gry komputerowe.

Więcej informacji: Peerflix.


Zobacz również