Pejzaże w Królikarni

Warszawska Królikarnia zaprasza od 3 lutego 2006 roku na wystawę prac szesnastu współczesnych fotografów francuskich, zatytułowaną "Image & paysage".

Motywem przewodnim wystawy jest pejzaż w różnych ujęciach i miejscach na świecie. Będziemy mogli zatem obejrzeć zarówno pejzaż miejski, górski, nadmorski, jak i industrialny czy naturalny, fotografowany o różnych porach roku, dnia i nocy. Na kolorowych oraz monochromatycznych fotografiach uwieczniono między innymi nadmorskie krajobrazy Casablanki, opustoszałe, rozległe przestrzenie Islandii, typowo amerykańskie bezdroża oraz rozświetlone i tętniące życiem ulice stolicy Francji.

Wśród fotografów, których prace zobaczymy na wystawie znaleźli się między innymi Antoine d'Agata oraz Jean-Marc Bustamante. Pierwszy z nich jest absolwentem prestiżowego, nowojorskiego International Center of Photography i członkiem agencji fotograficznej Magnum. Drugi reprezentuje Francję na jubileuszowym 50. Biennale Sztuki w Wenecji.

Wystawa fotografii francuskiej "Image & paysage" będzie dostępna dla zwiedzających od 3 lutego do 5 marca 2006 roku w warszawskiej Królikarni, mieszczącej się przy ulicy ul. Puławskiej 113 a.