Pekao24 się rozwija. Dodatkowa aplikacja PeoPay dostępna na iOS

Bank Pekao rozwija swoją ofertę. Do aplikacji Pekao24 na system iOS dołącza właśnie PeoPay, czyli wirtualna portmonetka służąca do realizacji płatności mobilnych.

Pekao24 to usługa internetowa banku Pekao, która posiada aplikacje klienckie na najpopularniejsze obecnie platformy mobilne, czyli Android, iOS i Windows Phone. Oprócz tego w portfolio aplikacji banku znalazło się wiele innych narzędzi. Wśród nich jest także PeoPay, które do tej pory dostępne było wyłącznie na system mobilny Google.

PeoPay w odróżnieniu od Pekao24 jest aplikacją, z której mogą skorzystać nie tylko klienci banku, ale wszystkie osoby posiadające kompatybilnego z nią smartfona. Do tej pory konieczne było posiadanie Androida, ale od teraz aplikacja PeoPay dostępna będzie też na system iOS. Wspierane będzie oprogramowanie Apple w wersji iOS 5.1.1 lub wyższej na telefonach iPhone 3GS lub nowszych.

Pekao24 się rozwija. Dodatkowa aplikacja PeoPay dostępna na iOS

Pekao24 PeoPay

Aplikacja PeoPay pozwala na dokonywanie płatności mobilnych lub wypłaty pieniędzy z bankomatu z poziomu smartfona bez konieczności użycia karty. Jest to też sposób na płacenie w sieci sklepów Biedronka, która nie posiada terminali. Do tej pory klienci nieposiadający gotówki zmuszeni byli do odwiedzenia bankomatu. Oprócz tego można wykonywać za jej pomocą szybkie przelewy i dokonywać płatności w internecie.

Zobacz również:

  • ING Bank Śląski ma awarię? Użytkownicy zgłaszają problemy

Użytkownik może traktować PeoPay jak wirtualną portmonetkę w formie przedpłaconej. Można też podpiąć do aplikacji rachunek bankowy lub rachunek karty prepaid od Pekao, pod warunkiem oczywiście, że jest klientem banku. Aplikację PeoPay, podobnie jak klasyczną Pekao24, można pobrać ze sklepu AppStore.