Pekao24 to nie tylko strona internetowa, ale też aplikacje na smartfony

Bank Pekao oprócz systemu Pekao24 ma dość bogatą ofertę aplikacji dla użytkowników smartfonów korzystających z różnych systemów operacyjnych. Wymieniamy i krótko opisujemy poszczególne pozycje.

Pekao24 to usługa internetowa skierowana dla klientów banku Pekao pozwalająca na zarządzanie finansami. Aby z niej skorzystać należy zalogować się na swoje konto za pomocą przeglądarki internetowej. Oprócz tego klienci mogą skorzystać też dodatkowo z kilku ciekawych aplikacji mobilnych.

Podstawowa aplikacja o nazwie Bank Pekao służy do tego samego, co przeglądarkowa wersja serwisu. Przeznaczona jest dla klientów detalicznych. Program jest przy tym znacznie wygodniejszy w użyciu niż strona internetowa, nawet w wersji mobilnej. Na Androida oraz iOS dostępna jest też wersja aplikacji o nazwie PekaoFirma24, która przeznaczona jest dla mikro i małych firm, które mają konto w tym banku.

Następną i dość ciekawą aplikacją banku jest PekaoToken. Program opisywaliśmy niedawno, ponieważ została wprowadzona dodatkowa wersja aplikacji na system Windows Phone. Pozwala ona na generowanie jednorazowych kodów służących do autoryzacji transakcji internetowych i można ją wykorzystać zamiast karty kodów lub kodów przesyłanych przez SMS.

Pekao24 to nie tylko strona internetowa, ale też aplikacje na smartfony

pekao24

Osobną pozycją w ofercie firmy jest program o nazwie PeoPay. Można zainstalować ją na urządzeniach z Androidem i wykonywać za pomocą tej aplikacji szybkie bezgotówkowe przelewy między użytkownikami PeoPay, a także dokonywać wypłat z bankomatów Pekao bez konieczności posiadania karty płatniczej.

Mobilny Planer Zakupów to aplikacja nie będąca częścią systemu Pekao24. Ma pomóc wybrać klientom najkorzystniejsze oferty oferty od firm, które współpracują z bankiem w ramach programu rabatowego “Płać kartą, bo warto”.

Osobna aplikacja banku o nazwie Pekao Prepaid została przegotowana dla klientów, którzy korzystają z karty przedpłaconej. Może być wykorzystywana do np. zakupów w internecie przez osoby, które nie posiadają karty kredytowej i nie chcą podawać w internecie danych swojej karty debetowej. Jej instalacja nie jest konieczna, a taką kartę można podpiąć pod główne konto Pekao24.

Aplikacje banku Pekao dla urządzeń z Androidem można pobrać ze sklepu Google Play. Użytkownicy systemu iOS powinni udać się do App Store, a posiadacze smartfonów z oprogramowaniem Microsoftu znajdą swoje aplikacje w Windows Marketplace.