Pekao24 z kolejną aplikacją mobilną. Pekao Token już na Windows Phone

Pekao24 to system obsługi klientów banku Pekao przez internet. Oprócz klasycznej i mobilnej strony internetowej posiada on aplikacje klienckie na smartfony. Jedną z nich jest PekaoToken, który służy do generowania jednorazowych kodów do autoryzacji aplikacji w serwisie internetowym. Aplikacje trafia też na system Windows Phone.

Klienci banku Pekao do autoryzacji transakcji dokonywanych za pośrednictwem serwisu Pekao24 mogą używać różnych metod. Może być to klasyczna papierowa karta kodów, którą trzeba mieć ze sobą i z której przepisuje się do przeglądarki jeden z sześćdziesięciu jednorazowych numerów. Można użyć też autoryzacji za pomocą kodów wysyłanych przez wiadomości SMS lub tzw. tokena sprzętowego.

Najnowocześniejszą metodą jest jednak skorzystanie z aplikacji mobilnej PekaoToken. Ta aplikacja generuje jednorazowy kod dla każdej pojedynczej transakcji w serwisie internetowym Pekao24, która wymaga potwierdzenia. Do tej pory program był dostępny dla klientów korzystających ze smartfonów z systemem Android, iOS i BlackBerry oraz telefonów opartych o Java.

Pekao24 z kolejną aplikacją mobilną. Pekao Token już na Windows Phone

PekaoToken

Do teraz PekaoToken nie był dostępny na system mobilny Windows Phone od Microsoftu. Dziś jednak Bank ogłosił oficjalnie wprowadzenie aplikacji do sklepu Windows Marketplace. Program dostępny będzie dla systemu w wersji 7.1 lub wyższej i pozwoli na dokładnie to samo, co jego odpowiednik na inne mobilne systemy operacyjne. Obecnie jeszcze nie widać go w wyszukiwarce sklepu, ale powinien on pojawić się tam już niedługo.