Pełne GTA IV tylko na Xboxa 360

Fani gry, którzy będą chcieli zasmakować wszystkiego z nowego Grand Theft Auto najwyraźniej będą musieli się zaopatrzyć w Xboxa. Okazuje się bowiem, że wersja na PS3 będzie okrojona z dwóch epizodów.

Pełne GTA IV tylko na Xboxa 360
Takie, dosyć niebywałe, informacje padły z ust Hosi Simona - pracownika Rockstar Games. W wywiadzie udzielonym Games Radar powiedział on, że wersje gry na PlayStation i Xboxa nie będą takie same. Cóż to za różnica? Hosi Simon przyznał, że wersja na konsole Microsoftu zawierać będzie dodatkowe epizody.

Będą one dostępne do ściągnięcia już po premierzy gry. Co ciekawe gigant z Redmond zapłacił 50 milionów dolarów, aby zapewnić sobie wyłączność na te dodatki. Hosi Simon pytany czy użytkownicy PlayStation 3 także będą mieli do dyspozycji pewne elementy na wyłączność odparł, że nie.

Jak widać wojna Microsoftu z Sony trwa w najlepsze. Tym razem wszystko wskazuje na to, że punkt zdobędzie firma z Redmond. Takie "przekupienie" Rockstar może jednak spowodować dużo złego w świecie gier. Podejrzewam, że już niedługo usłyszymy podobną wypowiedź któregoś z producentów a propos rozszerzenia gry wyłącznie na konsole Sony. Wtedy wojna rozgorzeje na dobre.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: