Pełne bezpieczeństwo

Chyba po raz pierwszy Symantec udostępnił publiczną wersję beta swojego produktu. Przy okazji zaprezentował nowe podejście do bezpieczeństwa domowych komputerów.

Firmy tworzące oprogramowanie ochronne walczą o użytkowników indywidualnych. Coraz więcej narzędzi zabezpieczających zawierają systemy operacyjne i coraz więcej jest bezpłatnych antywirusów czy zapór sieciowych, dlatego producenci komercyjnych aplikacji poszukują nowych rozwiązań do kompleksowej ochrony danych. Jednym z takich nowych produktów jest Norton 360 Symanteca, udostępniony w publicznej wersji beta, co jest ewenementem wśród produktów z nazwiskiem Petera Nortona w nazwie, ale dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi internautów (do czego przyczynią się też związane z Nortonem 360 blogi i podcasty).

To nowy rodzaj pakietu chroniącego komputer. Nie ma tu rozróżnienia na antywirusa, zaporę sieciową czy moduł antyszpiegowski, chociaż pakiet oferuje funkcje typowe dla tych narzędzi: ochronę przed wirusami, robakami i końmi trojańskimi, blokowanie i usuwanie oprogramowania szpiegowskiego. Ponadto pomaga zabezpieczyć się przed oszustwami i wykradaniem poufnych danych: sprawdzi wiarygodność sklepów i banków internetowych, ochroni przed odwiedzaniem stron z oszustwami typu phishing. Na obecnym etapie trudno stwierdzić, czy Norton 360 będzie weryfikował również strony polskich sklepów, banków i serwisów aukcyjnych, ale taka funkcja jest bardzo potrzebna naszym internautom. Pakiet zawiera także narzędzia do archiwizacji, m.in. po zapisaniu na dysku dużej partii danych automatycznie rozpoczyna zapisywanie kopii zapasowej (podobną funkcję oferował już Norton Save&Restore), i dba o wydajność systemu, automatycznie usuwając zbędne pliki tymczasowe. Uwaga: Norton 360 w wersji beta działa wyłącznie w systemie Windows XP.

Informacje www.symantec.com/norton360beta Cena nieustalona


Zobacz również