Pełny Photoshop CC na iPadzie. Premiera już w przyszłym roku. Jak to będzie wyglądać?

Do tej pory posiadacze iPadów i innych urządzeń mobilnych mogli korzystać z Photoshopa w mocno ograniczonym zakresie. Przy okazji konferencji Adobe MAX zaprezentowano jednak nową wersję aplikacji, która dużo bardziej przypomina rozwiązanie, które znamy z komputerów stacjonarnych. Premiera nowego produktu odbędzie się już w 2019 roku.

Nowy Photoshop na iPada.

Oczywiście warto pamiętać, że nadal nowy Photoshop CC dla iPada nie będzie w stu procentach odpowiadał edycji dla komputerów stacjonarnych. Adobe postarało się jednak dostosować narzędzie do pracy z ekranami dotykowymi oraz rysikami i wykorzystać potencjał najnowszych tabletów Apple. Nieco więcej zdradza poniższe wideo. Bliżej nowej aplikacji mieli okazję przyjrzeć się dziennikarze The Verge.

Photoshop na iPada jest częścią projektu o nazwie Gemini i bazuje oczywiście na rozwiązaniach chmurowych. Rozpoczęty projekt na jednym urządzeniu będzie można kontynuować na innym. Widać wyraźnie, że aplikacja będzie oferować dużo więcej możliwości, niż jej mobilny poprzednik.

Co ciekawe, program ma być dostępny bezpłatnie dla posiadaczy abonamentu Creative Cloud. Jeśli zatem planujecie zakup subskrypcji na stacjonarnego Photoshopa CC oraz inne aplikacje z pakietu Adobe, nowy edytor dla iPada dostaniecie całkowicie za darmo.