Pendrive'y Silicon Power z interfejsem eSATA

W ofercie firmy Silicon Power zagościły nowe przenośne pamięci flash o oznaczeniu eSATA/USB SSD. Co interesujące, urządzenia pozwalają na podłączenie do komputera na dwa sposoby - przy wykorzystaniu interfejsu USB lub eSATA.

Kilka tygodni temu prezentowaliśmy najnowszą przenośną pamięć flash firmy Kanguru (producent nadał jej oznaczenie e-Flash), która pozwalała na podłączenie do komputera za pomocą dwóch różnych interfejsów - standardowego USB 2.0 lub dużo szybszego i nowocześniejszego eSATA (można o tym przeczytać w artykule pt. "Kanguru e-Flash - pendrive z interfejsem e-SATA").

Nie inaczej jest z najnowszym urządzeniem firmy Silicon Power o oznaczeniu eSATA/USB SSD. Dostępne jest ono w trzech wersjach - o pojemności 8 GB, 16 GB i 32 GB - i dysponuje czarną obudową o wymiarach 79,2 x 29,8 x 10,95 mm (waga całości to 16 gramów), na której znajdziemy informacyjną diodę LED. Sprzęt oferuje wsparcie dla technologii Windows ReadyBoost i - w odróżnieniu od produktu konkurencji - cechuje się wyższą wydajnością.

Silicon Power  eSATA/USB SSD

Silicon Power eSATA/USB SSD

Nowości pozwalają na transfer danych z następującymi prędkościami:

e-SATA(maksymalnie): 92,2 MB/s (odczyt), 48,9 MB/s (zapis)

USB 2.0 (maksymalnie): 33,9 MB/s (odczyt), 25,6 MB/s (zapis).

Niestety cen urządzeń nie podano. Więcej na ich temat można znaleźć na witrynie producenta.