Pendrive ze wskaźnikiem pojemności

Podczas trwających w Las Vegas targów CES, firma Lexar zaprezentowała nowości w swojej ofercie przenośnych pamięci flash JumpDrive. Wśród nich na uwagę zasługuje zwłaszcza model o nazwie JumpDrive Mercury, który został przez producenta wyposażony we wskaźnik informujący, ile wolnego miejsca pozostało jeszcze w pamięci urządzenia.

Aby odczytać informacje ze wspomnianego wskaźnika, pendrive'a nie trzeba podłączać do komputera. Miernik korzysta z technologii "elektronicznego papieru" (Electronic Paper Display) firmy E Ink i nie wymaga zasilania. JumpDrive Mercury będzie dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych, 1 i 2 GB.

Lexar JumpDrive Mercury

Lexar JumpDrive Mercury

Ponadto, w ofercie firmy pojawi się nowy miniaturowy pendrive o nazwie JumpDrive Fly, który będzie dostępny w wersjach o pojemnościach 256 i 512MB, jak też 1GB. Należy także wspomnieć o ulepszonych wersjach innych modeli pamięci flash, w tym o modelu JumpDrive Lightning, o większej prędkości zapisu (wynosi ona teraz 150 kB/s) i zwiększonej do 4 GB pojemności, jak też o modelu JumpDrive TouchGuard - zaprezentowano wersję tego urządzenia o zwiększonej pojemności (1 GB).

Więcej informacji: Lexar


Zobacz również