Pentagon banuje przenośne pamięci flash

Pentagon zakazał wczoraj używania w swojej sieci przenośnych pamięci flash. Powodem tego miało być wykrycie wirusów komputerowych, znajdujących się w sieci wewnętrznej. Tak przynajmniej wynika z wewnętrznej korespondencji przekazanej przez szefostwo każdemu z departamentów.

W przekazanej informacji możemy przeczytać, że wszystkie zamówione lub dostarczone pracownikom przenośne pamięci zostają zatrzymane do dyspozycji ministerstwa. Pracownikom nie przekazano informacji kiedy, ani czy w ogóle otrzymają swoje urządzenia z powrotem.

Przedstawiciel Departamentu Obrony nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Stwierdził tylko, że to nie jest wina ani departamentu, ani rządu. Problem miał być natury ogólnej i dotyczyć wirusa, który krąży w ogólnodostępnej sieci. Poinformował on również, że każdego dnia sieć Pentagonu jest narażona na różnego rodzaju próby ataków i włamań. Z tego powodu w zeszłym roku ponad 1500 komputerów musiało zostać tymczasowo odłączonych od sieci.

Decyzje Departamentu Obrony zbiegają się z wczorajszą informacją o tym, że przenośne napędy flash są w głównej mierze odpowiedzialne za przenoszenie wirusów pomiędzy komputerami.