Pentosi podbili Londyn!

Polskiej drużyny Counter - Strike'a Pentagram G-Shock chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Klan od dłuższego czasu dominuje na wszystkich polskich turniejach CSa. Wielokrotnie informowaliśmy też o jego wyczynach w rozgrywkach międzynarodowych. W miniony weekend ekipa sięgnęła po jeszcze więcej - stanęła do rywalizacji w lanowym turnieju WSVG London. Co więcej, wygrała go!

Pentosi podbili Londyn!
Turniej World Series of Video Games London trwał dwa dni. W biało-czerwonych barwach wystąpiły dwa klany: Pentagram G-Shock (LUq, Neo, TaZ, Kuben, Lrd) oraz Frag-Executors.Simplus (RedruM, ruloN, pitek, scyth, tjb).

Przez pierwszą i drugą rundę polskie zespoły przeszły jak prawdziwe tornado. PGS rozgromił kolejno Virtuoso [16:03] i Seven [16:09], FX.Simplus zaś veLocity [16:06] i Fenomenal [16:09].

Trzecia runda przysporzyła kibicom niesamowitej dawki emocji. PGS zmasakrował świetny, brytyjski 4Kings [16:03], Fx.Simplus stanął natomiast naprzeciw szwedzkiego SK-Gaming.

Większość komentatorów zgodnie twierdziła, że polska drużyna zostanie rozniesiona w pył. Tak się nie stało. Nasi zawodnicy w ogromną zaciekłością walczyli o każdy punkt. W pewnym momencie byli bardzo blisko wygranej! Niestety, częściowo z powodu pecha, przegrali [14:16].

W kolejny meczu team trafił na ID Gaming. Niemcy dobrze wykorzystali zmęczenie naszej drużyny i wygrali z nią [16:12]. W tym momencie FX odpadł. Ostatecznie zajął dobre, 9-12 miejsce.

W międzyczasie PGS gromił kolejnych rywali. Najpierw, po arcytrudnym pojedynku, pożegnał z turniejem mTw [16:14], a następnie gładko przeszedł po hoorai [16:02]. Finowie nie dawali jednak za wygraną i zwyciężając z SK.Swe awansowali do Wielkiego Finału.

Tutaj ponownie czekali na nich Polacy. Finał składał się z dwóch meczy: na mapach inferno i dust2. W pierwszym wypadku zwyciężyło hoorai [16:11], w drugim, ogromną przewagą, Pentagram G-Shock [16:05].

Tym samym, polski team wygrał turniej WSVG London!. Gratulujemy!

Top 3 turnieju i nagrody poniżej:

1. Pentagram G-Shock 12,500 USD (około 39,000 PLN) + bilet na finały światowe

2. Hoorai 7,500 USD (około 23,000 PLN) + bilet na finały światowe*

3. SK.Gaming 5.000 USD (około 15,500 PLN)

*Jeden z zawodników hoorai nie spełniał wymogu wieku (17 lat). W związku z zaistniałą sytuacją bilety na finały światowe otrzymuje SK.Gaming.