Pepsi produkuje grę do walki z otyłością

O tym, że napoje gazowane mogą powodować otyłość, wiemy już od dawna. Wie o tym również Pepsi i dlatego firma zdecydowała się wyprodukować grę, której zadaniem będzie... Walka z nadwagą.

Faktem jest, że Meksyk jest jednym z największych "producentów" otyłych dzieci na świecie. Kraj tej plasuje się również na drugim miejscu (zaraz za USA) jeśli chodzi o konsumpcję napojów gazowanych. Nic dziwnego, że firmy konkurujące na owym rynku szukają nowych dróg aby dotrzeć do konsumentów.

Mając to na uwadze, firma Pepsi zainicjowała w Meksyku program "Live Healthily". Jego założeniem jest promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Co ciekawe, głównym narzędziem do realizacji celu ma być gra komputerowa.

Gra produkowana przez Pepsi ma być utrzymana w konwencji Tamagotchi. Użytkownik wcieli się w rolę chłopca, który będzie musiał codziennie podejmować rozmaite decyzje żywieniowe. Tytuł ma nauczyć dzieci liczenia kalorii oraz zachęcić do aktywnej formy spędzania czasu wolnego.

Nie sposób nie zauważyć, że głównym celem Pepsi jest poprawa wizerunku firmy. Trzeba jednak przyznać, że pomysł prezentuje się bardzo ciekawie. Gra komputerowa może w prosty i ciekawy sposób nauczyć dzieci jak na co dzień dbać o swoje zdrowie.