PerfectDisk Professional 11.0 - optymalna defragmentacja dysków

Bałagan w plikach na dysku powoduje opóźnienia w pracy komputera i zwiększone zużycie nośników. Optymalizacja pracy peceta wymaga zainstalowania takiego programu, jak PerfectDisk i regularnego porządkowania danych zapisanych na wszystkich dyskach.

Werdykt PC Worlda

PerfectDisk Professional 11.0

PerfectDisk to duże możliwości i szybka, wydajna praca. Program sprawdzi się wszędzie tam, gdzie używane są nośniki o dużej pojemności i zapisywane znaczne ilości danych.

Zalety:

  • szybka i wydajna praca
  • zaawansowane algorytmy porządkowania
  • rozbudowane narzędzia analityczne

Wady:

  • brak polskiej wersji językowej

Polecamy:

Zobacz także:

Więcej informacji:

Do pobrania:

PerfectDisk Professional 11.0 to popularne narzędzie do defragmentacji twardych dysków. Program łączy w sobie dużą szybkość działania, elastyczność i prostotę obsługi. Przygotowany został do defragmentacji dużych terabajtowych nośników. Oferuje funkcje zarządzania pojemnością, wyszukuje duplikaty plików i oczyszcza dyski ze zbędnych danych.

PerfectDisk zaprojektowany został w ten sposób, by pracować szybko i wydajnie bez względu na wielkość defragmentowanej powierzchni oraz stopnia fragmentacji zapisanych na niej danych. Bez problemu obsługuje terabajtowe dyski, działa z dyskami zewnętrznymi i SSD. Sprawdza się w komputerach stacjonarnych, laptopach czy serwerach. Opatentowana technologia oszczędzania zasobów pozwala zoptymalizować i dopasować pracę programu do każdego typu komputera. Defragmentacja może odbywać się w czasie bezczynności, gdy pecet nie jest używany i system nie wykonuje żadnych operacji bądź wtedy, gdy włączony zostanie wygaszacz ekranu. Do dyspozycji użytkownika przygotowany został rozbudowany harmonogram. W każdej chwili również można uruchomić defragmentację ręcznie. Zużywająca energię operacja może być wstrzymana, gdy na przykład laptop pracuje na baterii.

Defragmentacja pod pełną kontrolą

Na szczególną uwagę zasługuje harmonogram działania wbudowany w PerfectDiska. Pozwala tworzyć wiele różnych zadań, umożliwia programowanie prac jednorazowych, codziennych bądź cotygodniowych. Dla każdego z nich użytkownik określi czas uruchomienia, wskaże listę nośników i wybierze technologię defragmentacji. Do dyspozycji jest także opcja definiująca minimalne odstępy pomiędzy kolejnymi zadaniami czy listy wyłączeń. Można określić, by porządkowanie dysku wykonywane było jedynie w weekendy, wybudzić w razie potrzeby komputer ze stanu uśpienia, zdefiniować sposób zachowania programu w sytuacji, w której niemożliwe jest uruchomienie zaplanowanego zadania.

PerfectDisk Professional korzysta podczas pracy z opatentowanej technologii SMARTPlacement. Zwiększa ona efektywność działania pilnując, by pliki zapisywane były według określonego wzorca. Minimalizuje to fragmentację i konieczność ich późniejszego przemieszczania. Program porządkuje pliki w trakcie jednego przebiegu, nie tracąc czasu na wielokrotne analizowanie tych samych danych. Aby uruchomić proces defragmentacji program potrzebuje jedynie 5% wolnego miejsca na dysku. Użytkownik ma możliwość zdefiniowania poziomu fragmentacji, po przekroczeniu którego uruchomione zostanie układanie plików. W razie potrzeby można także zdefregmentować pojedynczy dokument, co jest przydatne na przykład podczas organizowania plików filmowych.

Oprócz standardowych plików PerfectDisk obsługuje także tablice alokacji plików i wszystkie metadane systemu plików NTFS, porządkuje strukturę katalogów, pliki wymiany i hibernacji. Zwiększa to efektywność defagmentacji. Odpowiednie ułożenie tablicy MFT na dysku wpływa znacząco na wzrost wydajności działania systemu operacyjnego.

Program wyposażony został także w rozbudowane narzędzia analityczne. Pozwalają one szybko ocenić stopień rozczłonkowania plików i wygenerować precyzyjne raporty. Rozbudowany menedżer zarządzania nośnikami wskazuje, które dane zajmują najwięcej miejsca, jaki typ plików dominuje na nośniku, informuje, które z nich można usunąć, by odzyskać cenne miejsce. Funkcja wyszukiwania duplikatów wskaże dokumenty występujące w kilku kopiach.

Wersja testowa PerfectDiska działa bez ograniczeń przez 30 dni. Program nie ma polskiej wersji językowej.