Periscope od Twittera pozwoli transmitować na żywo z kamer GoPro

Producent kamer sportowych GoPro ogłosił partnerstwo z Twitterem. W ramach umowy między dwoma firmami do aplikacji mobilnej Periscope została dodana funkcja strumieniowania na żywo obrazu rejestrowanego przez podłączoną do smartfona kamerę.

Periscope to stworzona przez serwis Twitter aplikacja mobilna służąca do strumieniowania na żywo materiałów wideo. Użytkownicy smartfonów mogą transmitować na żywo obraz z kamery w urządzeniu i obserwować na ekranie reakcje społeczności. Aplikacja może też powiadomić, gdy jedna z obserwowanych osób rozpocznie streaming i pozwala oglądać archiwalne transmisje.

Użytkownicy aplikacji Periscope będą mogli wzbogacić teraz swoje profile o nowy rodzaj materiałów. Dzięki współpracy Twittera z GoPro aplikacja w wersji do iOS pozwoli nadawać w czasie rzeczywistym transmisje rejestrowane kamerami sportowymi GoPro Hero 4.

W celu rozpoczęcia transmisji użytkownicy będą musieli połączyć kamerę GoPro Hero 4 i swojego telefonu za pomocą sieci Wi-Fi. Nowy przycisk GoPro w aplikacji pozwoli rozpocząć transmisję, a w razie potrzeby będzie można powrócić do przekazywaniu obrazu rejestrowanego przez kamerę w urządzeniu.

GoPro rozpoczęło współpracę z Periscope

GoPro rozpoczęło współpracę z Periscope

Sportowcy, którzy decydowali się na nagrywanie swoich wyczynów kamerami GoPro będą mogli teraz transmitować materiały na żywo. Użytkownicy Periscope nie będą też musieli już uciekać się do montowania na np. kasku telefonu, żeby udostępniać swoim obserwującym materiał na żywo.

Z funkcji transmisji obrazu z kamer GoPro Hero 4 w ramach Periscope w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać użytkownicy iPhone'ów. Aplikacja do Androida nie otrzymała stosownej aktualizacji.

źródło: gopro.com