Perseverance zrobił selfie z Ingenuity na Marsie. Urocze i „rodzinne” zdjęcie

Perseverance i helikopter Ingenuity to należące do NASA urządzenia, biorące udział w misji na Marsa. Dzięki jednej z kamer łazik zrobił sobie wspólne zdjęcie z towarzyszącym mu dronem.

Łazik Perseverance to wyjątkowo pracowite urządzenie, które od swojego lądowania na Marsie niemal nieustannie dostarcza ludziom kolejnych ciekawych materiałów i informacji. Nie inaczej jest w przypadku towarzyszącego mu helikoptera Ingenuity i choć jego aktywność dopiero się rozpoczyna (stosunkowo niedawno został uwolniony z wnętrza Perseverance i samodzielnie spędził noc na czerwonej planecie, wykonując przy tym swoje pierwsze zdjęcie), to wzbudza on nie mniej emocji niż jego większy kolega.

Mars, Perseverance, Ingenuity, wspólne zdjęcie, zdjęcie, selfie, czerwona planeta, dron, helikopter, łazik, misja kosmiczna, misja na Marsa, łazik marsjański, lot kontrolowany, NASA

Jest to pierwsza „podwójna” misja wysłana w celach badawczych na Marsa, a sam dron (jeśli 11 kwietnia wszystko pójdzie zgodnie z planem) będzie pionierem jeśli chodzi o lot kontrolowany na planecie innej niż Ziemia.

Wspólne zdjęcie Perseverance i Ingenuity

Nic więc dziwnego, że tak wspaniały duet na Marsie wymagał uwiecznienia. W związku z tym, Perseverance skorzystał z jednej z zamontowanych kamer i wykonał sobie pamiątkowe selfie z Ingenuity. Trzeba przyznać, iż wspólne zdjęcie łazika i helikoptera wygląda niemal rodzinnie i uroczo.

Mars, Perseverance, Ingenuity, wspólne zdjęcie, zdjęcie, selfie, czerwona planeta, dron, helikopter, łazik, misja kosmiczna, misja na Marsa, łazik marsjański, lot kontrolowany, NASA

Czy to selfie nie jest urocze?

Jak już wspomniano, wkrótce ma się odbyć pierwsza próba lotu Ingenuity w marsjańskich warunkach, a jej powodzenie będzie swoistym kamieniem milowym w eksploracji innych planet. Na szczęście, podczas tego wydarzenia łazik marsjański również skorzysta ze swoich możliwości i zarejestruje wszystkie jego szczegóły.

Sprawdź także inne materiały przesłane przez Perseverance: