Persides: ekstremalne filmowanie

Firma Persides przedstawiła ciekawy, przenośny system wideo o nazwie VEEcam. Składa się on z niewielkiej konsoli oraz odłączanej kamery i przeznaczony jest dla osób chcących nagrywać swoje przeżycia podczas uprawiania ekstremalnych sportów.

VEEcam powinien zainteresować amatorów sportów ekstremalnych. Składa się on z odłączanej miniaturowej kamery, którą możemy przymocować do okularów lub kasku. Rejestrowany obraz przekazywany jest za pomocą kabla do niewielkiej konsoli umożliwiającej zapisanie do ośmiu godzin materiału jakości DVD (obsługa za pomocą bezprzewodowego pilota). Może on być później przesłany na dysk naszego peceta za pomocą interfejsu USB lub podejrzany na wbudowanym 2,4-calowym wyświetlaczu TFT LCD.

Persides: ekstremalne filmowanie

Zestaw VEEcam

Urządzenie jest wodoszczelne (do 50 metrów) i odporne na wstrząsy i uderzenia. Może pracować w temperaturze od minus 20 do plus 60 stopni Celsjusza, jest lekkie, niewielkie (niestety producent nie podał dokładnych wartości) i wyposażone w baterię, która powinna wystarczyć na 16 godzin pracy (osiem nagrywania i osiem podglądania).

Cena nowości to około 1600 USD. Do sprzedaży trafi w lecie.

Strona producenta.