Persona x3 - Szał!

To zaprawdę szczęśliwy dzień. Zbliżająca się zapowiedź Persona 4 na PS Vita wisiała nad nami już od kilku dni. Ale tego co przyszło razem z nią nie byłem w stanie przewidzieć. Kto by przypuszczał, że w jednej chwili otrzymamy informacje, nie o jednej, nie o dwóch, ale... aż o trzech (!) grach z serii?

Nie ma tu żadnego oszustwa. Na łamach Famitsu, Atlus ujawniło kilka bardzo istotnych informacji o uwielbianej przez tłumy marce. Z miejsca poczułem się jak dziecko czekające na gwiazdkę, moja ukochana seria miała powrócić w wielkim stylu. No ale od początku...

Światło dziennie ujrzało kilka faktów dotyczących Persona 4: The Golden (taki tytuł nosi remake) na PS Vita. Najważniejszą z nich jest na pewno możliwość zagrania zupełnie nową, żeńską protagonistką o imieniu Marie. Co prawda już po trzeciej części wypuszczonej na PSP można było się tego spodziewać, ale informacja i tak bardzo cieszy. Zatem już niemal na 100% będziemy świadkami nowych scen, kontaktów towarzyskich i romansów. Dla mnie bomba! Poniżej prezentuję Marie w pełnej okazałości.

Marie - nowa protagonistka w Persona 4 The Golden

Marie - nowa protagonistka w Persona 4 The Golden

Oczywiście to nie koniec atrakcji. Prócz bohaterki, remake zostanie wzbogacony o zupełnie nowy opening anime, do którego muzykę jak zwykle skomponuje genialny Shouji Meguro. Ponadto gra zostanie wzbogacona o liczne cut-scenki oraz więcej kwestii mówionych. Z ciekawostek warto wspomnieć również o zupełnej nowości, jaką jest system pomocy. Od teraz jeśli polegniemy w podziemiach za pomocą Wi-Fi będziemy mogli poprosić o wsparcie innego gracza. Całkiem niezłe, ciekawe jak wyjdzie w praniu?

Animowana scena z PS Vita

Animowana scena z PS Vita

Druga z zapowiedzianych gier jest chyba największym zaskoczeniem. Persona 4: The Ultimate in Mayonaka Arena, jest bowiem... bijatyką, którą Atlus tworzy we współpracy z Arc System Works. Gra będzie co ciekawe dwuwymiarowa i pojawi się na Xbox 360 oraz PlayStation 3 latem 2012 roku. Niestety więcej na razie nie ujawniono.

Na koniec wypada wykrzyczeć głośno "Yes! Yes! Yes!" Persona powraca. Piąta część serii została oficjalnie potwierdzona przez twórców, a prace idą podobno pełną parą. O sam projekt nie musimy się na szczęście martwić, bo odpowiada za niego dokładnie ta sama ekipa, która popełniła części poprzednie. Data premiery i platformy docelowe nie są jeszcze znane. Ale po historii serii możemy być niemal pewni, że wersja PS3 raczej na pewno ujrzy światło dziennie.

Woohoooooo! Persona powraca!

Woohoooooo! Persona powraca!

Trzeba przyznać, że po rewelacyjnej Catherine deweloper złapał wiatr w żagle. Tak trzymać!