Personal Software Inspector 1.5 - nowa wersja wykrywacza dziur Secunii

Program Secunii wykrywający nieaktualne wersje oprogramowania w systemie operacyjnym został zaktualizowany do wydania 1.5. W nowym Personal Software Inspectorze wprowadzono m.in. funkcję Secure Browsing, dzięki której badana jest podatność przeglądarki internetowej i zainstalowanych do niej dodatków na ataki cybeprzestępców.

Personal Software Inspector 1.5 sprawdzi liczbę niezałatanych programów w twoim Windows

Personal Software Inspector 1.5 sprawdzi liczbę niezałatanych programów w twoim Windows

Secunia PSI sprawdza zainstalowane w systemie operacyjnym aplikacje, a następnie porównuje numery ich wersji z edycjami najnowszymi. Jeśli występują różnice w numeracji, program informuje o tym użytkownika, dostarczając mu link prowadzący do pliku z nowszą wersją aplikacji do pobrania.

Oprócz wspomnianej wcześniej funkcji Secure Browsing, Personal Software Inspector 1.5 oferuje także funkcję WorldMap. Umożliwia ona użytkownikowi porównywanie wyników analizy własnego systemu z rezultatami innych użytkowników.

Program wzbogacono o obsługę systemów 64-bitowych. W interfejsie aplikacji znalazł się wskaźnik postępu skanowania systemu. Producent przekonuje też o poprawie wydajności aplikacji - zmniejszono użycie pamięci systemowej poprawiając jednocześnie szybkość analizy. Najnowsze wydanie aplikacji dostępne jest też w kilkunastu nowych wersjach językowych, wśród których na razie brak wersji polskiej.

Personal Software Inspector 1.5 działa w systemach Windows 2000 SP4; XP2 SP2/SP3; 2003 i Vista. Jest dostępny do pobrania bezpłatnie.

Program umożliwia pracę w dwóch trybach interfejsu, prostym i zaawansowanym - ten drugi udostępnia bardziej szczegółowe informacje o systemie. Skanowanie odbywa się po starcie aplikacji, po czym zliczany jest wynik analizy na potrzeby rankingu Secunia System Score.

W oparciu o dane zbierane od użytkowników używających PSI Secunia przygotowuje raporty o liczbie niezałatanych (nieaktualnych) programów w ich systemach. Badanie opublikowane pod koniec ubiegłego roku dowodziło, że na dyskach ponad 98 procent komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows zainstalowana jest co najmniej jedna aplikacja z niezałatanymi lukami.

Strona producenta: Secunia