Personalne wiadomości

Coraz więcej firmy oferuje możliwość korzystania z personalizowanych serwisów informacyjnych zawierających przekaz wideo.

Na trwających właśnie targach ETV World wielu dostawców sieci szerokopasmowych zaprezentowało systemy umożliwiające użytkownikom personalizowanie zawartości internetowych serwisów informacyjnych. Jednym z nich jest FeedRoom, firma oferująca serwisy informacyjne na wzór telewizyjnych wiadomości. Tym, co je wyróżnia, jest możliwość wybrania dowolnych fragmentów aktualności, ustawienia ich w żądanym porządku i odtwarzania w przeglądarce. FeedRoom współpracuje z 32 stacjami telewizyjnymi, w tym takimi gigantami, jak NBC i Tribune Broadcasting, i oferuje pełen wachlarz wiadomości - od najświeższych wydarzeń, po informacje z kręgów popkultury czy też materiały z odbywającej się właśnie olimpiady.

"Nadchodzi era spersonalizowanych wiadomości" - twierdzi Bill Carey, wiceprezes oferującej podobne usługi firmy Zatso. Przedsiębiorstwo to współpracuje z 42 oddziałami sieci telewizyjnych oraz dwunastoma dostawcami przekazów wideo. Na stronach internetowych firmy zaznacza się interesujące fragmenty na listach dostępnych przekazów i za jednym kliknięciem otrzymuje się zestaw wiadomości "skrojony" według zamówienia. FeedRoom i Zatso nie są jedynymi na rynku: podobne usługi oferują także Jagfn.com oraz Yahoo!

Podobne usługi (serwisy) w wersji tekstowej działają już od dłuższego czasu. Rozwój przekazów zawierających obraz i dźwięk był dotychczas limitowany przez wolne łącza internetowe. Obecnie w USA szerokopasmowy dostęp do sieci ma już 36 mln użytkowników, ponad 17 mln z nich łączy się z Internetem w pracy, 12 mln na uczelniach, zaś 7 mln ma szerokopasmowe łącze w domu. Co prawda większość serwisów informacyjnych działa też przy połączeniach modemowych, jednak jakość przekazu wideo jest w ich przypadku daleka od doskonałej. Według analityków, przygotowywane indywidualnie przekazy internetowe mają w niedalekiej przyszłości szansę na zastąpienie tradycyjnych wiadomości telewizyjnych.


Zobacz również