Perspektywy.pl: szkoła, studia i co dalej?

Perspektywy.pl to baza informacji dla maturzystów, a także internetowe kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy poszukują kierunku studiów i ciekawej profesji.

Perspektywy.pl to obowiązkowa pozycja dla każdego maturzysty. Kompletny przewodnik, który pomaga w dobrym zdaniu egzaminów i ułatwia wybór kierunku studiów czy zawodu.

Perspektywy.pl to obowiązkowa pozycja dla każdego maturzysty. Kompletny przewodnik, który pomaga w dobrym zdaniu egzaminów i ułatwia wybór kierunku studiów czy zawodu.

Wejdź na stronę:

Zobacz też:

Kluczową częścią serwisu jest przewodnik maturalny. Konkurujący z "papierowymi" pomocami portal zawiera informacje o deklaracjach maturalnych, maturze próbnej, studniówce, maturalnym stresie i samym egzaminie. Dzięki wirtualnej "Sali Egzaminacyjnej" w przystępny, nowoczesny sposób można zobaczyć: jak wyglądają egzaminy pisemny i ustny, ile trwają, jakie przybory można mieć ze sobą i co zrobić kiedy z jakiegoś powodu nie pojawimy się na maturze. Są tu też informacje o maturze międzynarodowej i dwujęzycznej, a także ulgach i odwołaniach od egzaminu.

Strona zawiera wiele treści dotyczących różnych dziedzin wiedzy. Jest choćby centrum matematyczne z pokaźnym zbiorem zadań, kursem używania wzorów i przeglądem matematycznych "trików". Kolejne przydatne działy to edukacyjna telewizja internetowa PerspektywyTV i centrum języków obcych.

Paradoksalnie, zniechęcić może właśnie zbyt wiele treści - zwłaszcza na stronie głównej. Po wejściu na Perspektywy.pl (www.perspektywy.pl), przez natłok treści trudno było nam wybrać kolejną podstronę. Doszukując się wad serwisu, trzeba też powiedzieć, że choć znajdziecie tu wiele potrzebnych informacji, łatwo też zgubić się wśród niedopracowanych i mniej ciekawych artykułów. Jako bezpłatny, dostępny w Sieci przewodnik dla myślących o przyszłości, portal i tak jest jednak bezkonkurencyjny w Polsce.

Perspektywy.pl chwalą się tzw. megaBazą, czyli kompletnym informatorem o uczelniach publicznych i prywatnych w naszym kraju. Przewodnik został dobrze opracowany. Możemy przeglądać konkretne uniwersytety albo skorzystać z wyszukiwarki kierunków studiów lub ich typu (np. stacjonarne, zaoczne, wieczorowe...). Spodobała nam się baza kierunków - są one krótko i zwięźle opisane. Do tego jest jeszcze dział opisujący zawody wraz z instrukcją, co zrobić, by wyszkolić się w wybranej profesji.