Perwersja z Nintendo DS

Donosiliśmy już o użytkownikach, którzy wspinali się z przenośnymi konsolami w Himalajach albo urządzali sieciową rozgrywkę spadając z prędkością niemal 200 kilometrów na godzinę. To jednak nie koniec perwersji - znaleźli się zapaleńcy, którzy postanowili na Nintendo DS uruchomić... Linuksa.

Konsola Nintendo DS

Konsola Nintendo DS

Wygląda na to, że niektórych nie podnieca nawet swobodny spadek z Super Mario bez otwartego spadochronu - oni potrzebują czegoś więcej, potrzebują prawdziwego dreszczyku emocji...

Tak z pewnością jest z ekipą, która postanowiła uruchomić Linuksa na Nintendo DS. Wykorzystując DSLinuksa (odmianę Linuksa) grupce zapaleńców udało się nie tylko załadować jądro, zarządzające częścią wbudowanego w konsolkę sprzętu - wystartowano także wiersz poleceń, a nawet uruchomiono kilka tekstowych gier!

Co prawda nie udało się skorzystać z możliwości graficznych konsolki, jest to jednak wyłącznie kwestia czasu.

Jedynym problemem podczas wykorzystywania Nintendo DS z Linuksem może być... brak klawiatury. Jak zabawnie skomentował to jeden z czytelników serwisu Slashdot, tylko patrzeć, jak pojawią się użytkownicy wpisujący hasło wykorzystując combo w rodzaju "lewo lewo góra dół strzał lewo strzał góra góra dół prawo strzał strzał".

Więcej informacji: DSLinux


Zobacz również