Peryferia bez przewodów

Producent peryferii komputerowych, Logitech, planuje produkcję nowych urządzeń, przeznaczonych nie tylko dla komputerów PC.

Znany producent peryferii komputerowych, Logitech, ujawnia plany dotyczące nowych urządzeń. Zdaniem Marcela Stolka, wiceprezesa firmy, rozwój telewizji cyfrowej i multimediów tworzy nowe, wspaniałe środowisko dla produktów firmy. Jak mówi Stolk, w pokojach użytkowników jest wiele miejsca na bezprzewodowe urządzenia. Pierwsze takie produkty mają być dostępne przed Bożym Narodzeniem w przyszłym roku. Nowe bezprzewodowe myszy i klawiatury mają ułatwiać przełączanie kanałów telewizyjnych, będą też używane przez użytkowników Internetu dostarczanego przez TV. Stolk odmówił jednak podania konkretnych informacji na temat nowych produktów.

Logitech pragnie też, poprzez zależne firmy, rozwijać technologie związane z Internetem. Już teraz oferuje program Spotlife, który pozwala internautom na transmitowanie obrazów w sieci. Z kolei technologia I-touch umożliwia dodanie specjalnych przycisków na klawiaturze bądź myszy, które będą umożliwiały automatyczne połączenie ze zdefiniowanymi wcześniej miejscami w Internecie. Logitech stawia też na rozwój technologii Bluetooth związanej z komunikacją bezprzewodową. Firma jest członkiem grupy zajmującej się opracowywaniem standardów związanych z tą technologią.


Zobacz również