Peryferia dla czyścioszków

Amerykańska firma Lexma wprowadziła do oferty urządzenia peryferyjne, których zadaniem - oprócz oczywistej pomocy w pracy z komputerem - jest ochrona użytkownika przez bakteriami i szkodliwymi drobnoustrojami, od których roi się na biurku.

O tym, że stanowisko komputerowe to raj dla bakterii wiadomo dzięki naukowcom z Uniwersytetu Arizona. Amerykanie na początku 2007 r. opublikowali poparty badaniami raport, z którego wynikało, że przeciętne biurko zawiera 400 razy więcej bakterii niż deska klozetowa w toalecie.

Od tego czasu co jakiś czas pojawiają się na rynku urządzenia, mające chronić użytkowników przed mikroskopijnym zagrożeniem. Dołącza do nich właśnie firma Lexma, oferując klientom akcesoria komputerowe: myszy i zestaw klawiatura+mysz:

- Lexma ALS7300 Nano - zestaw z odporną na zalanie klawiaturą, wyposażoną w 15 dodatkowych klawiszy szybkiego uruchamiania (cena: 75 zł)

- Lexma AM 540 Nano - mysz laserowa o wytrzymałości do 5 mln kliknięć (cena: 45 zł)

- Lexma AR 205 Nano - mysz optyczna z mechanizmem zwijającym kabel i sensorem optycznym 2000 dpi (cena: 42 zł)

- Lexma AB 610 Laser Nano Bluetooth - bezprzewodowa mysz, która - jak zapewnia producent - zużywa o 30 % mniej energii niż urządzenia konkurencyjne (cena: 120 zł).

Lexma ALS7300 Nano

Lexma ALS7300 Nano

Akcesoria te pokryte są warstwą dwutlenku tytanu (TiO2) oraz nano-cząstek o właściwościach antybakteryjnych, które - zdaniem producenta - unieszkodliwiają niemal 100 procent bakterii. Powłoka NanoGuard wedle zapewnień firmy Lexma nie podrażnia skóry i nie ma działania toksycznego.

Urządzenia Lexma dostępne są w Polsce w ofercie dystrybutora - ImpetComputers


Zobacz również